luni, aprilie 20, 2026
Noutati

Gigi Becali, reacție nervoasă când a fost întrebat despre plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB

  • SuperLiga: FarulFCSB, luni, 20:30, DGS 1

  • SuperLiga: BotoșaniMetaloglobus, luni, 17:30, DGS 1

  • Farul – FCSB se joacă azi, de la ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Antrenorul a semnat cu gruparea roș-albastră înainte de startul play-out-ului, până la finalul sezonului, dar cei din club sperau să-l convingă să rămână și pentru stagiunea următoare.

Gigi Becali: „Vorbiţi cu Mirel Rădoi, de ce vorbiți cu mine? Lăsaţi-mă în pace!

Conform ultimelor informații, Mirel Rădoi nu va prinde, însă, nici finalul campionatului la FCSB și va părăsi echipa după partida cu Farul, a cincea din mandat.

Gigi Becali (67 de ani) a fost foarte nervos când a fost chestionat despre plecarea lui Mirel Rădoi.

„Vorbiţi cu Mirel Rădoi, de ce vorbiți cu mine? Lăsaţi-mă în pace! Eu ştiu ce face Rădoi?”, a spus patronul roș-albaștrilor, pentru Fanatik.

Cu Mirel Rădoi pe banca tehnică, FCSB a înregistrat două victorii, 1-0 cu UTA Arad și 4-0 cu Oțelul Galați, un egal, 0-0 cu Metaloglobus la debut, și un eșec, 2-3 cu FC Botoșani.

Mirel Rădoi, salariu de 1,2 milioane de euro pe an la Gaziantep

Turcii de la Gaziantep l-ar fi convins pe Mirel Rădoi să o lase pe FCSB cu un salariu de top.

Potrivit Fanatik, Mirel Rădoi va avea la Gaziantep un salariu anual de 1,2 milioane de euro pe an, 100.000 de euro pe lună. Din aceeași sumă va trebui să achite salariile colaboratorilor.

La FCSB, Mirel Rădoi a mers cu cinci colaboratori: secunzii Mihai Ianovschi și Ionuț Stancu, preparatorul fizic Horațiu Baciu, antrenorul cu portarii Robert Tufiși și analistul Denis Rădoi.

În cazul îndeplinirii anumitor obiective, salariul lui Mirel Rădoi poate ajunge la 1,6 milioane de euro pe an.

Mirel Rădoi, contract până în 2027 la Gaziantep 

Mirel Rădoi ar avea deja un acord verbal cu Gaziantep pentru un contract valabil până în vara anului 2027 și turcii anunță că lipsește doar un anunț oficial.

Mirel Rădoi va avea în contractul cu Gaziantep un salariu de 1,2 milioane de euro pe an, sumă din care trebuie să acopere salariile colaboratorilor săi.

Salariul poate crește cu 400.000 de euro anual în cazul activării anumitor bonusuri de performanță.

Gaziantep, locul 11 în Turcia, are trei jucători români în lot

Gaziantep este pe locul 11 în Turcia, cu 34 de puncte acumulate în 29 de runde, nouă lungimi peste primul loc retrogradabil, astfel că se anunță un final de sezon liniștit.

La Gaziantep, sunt trei fotbaliști români în lot: Deian Sorescu, Alex Maxim și Denis Drăguș. Atacantul aparține de Trabzonspor și este împrumutat la Gaziantep până la finalul sezonului.

Etichete: gigi becali , mirel radoi , gaziantep


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din



Source by [author_name]