Dan Petrescu a anunțat ce se întâmplă cu Louis Munteanu: „E clar”
-
Champions League: PSV – Girona, marți, 19:45, DGS 1
-
Champions League: Real Madrid – Milan, marți, 22:00, DGS 1
Astfel, atacantul ardelenilor nu a putut evolua în meciurile cu Sepsi Sfântu Gheorghe (3-3) și FC Argeș (2-2) din Cupa României.
La finalul partidei contra piteștenilor, Dan Petrescu (56 de ani), antrenorul formației din Gruia, a dezvăluit care este starea lui Louis Munteanu și când ar putea reveni acesta pe teren pentru fosta campioană a României.
Sumar
Dan Petrescu: ”Louis Munteanu se antrenează normal de miercuri, vedem ce va fi la Buzău”
Dan Petrescu a spus că Louis Munteanu va reîncepe antrenamentele normale alături de coechipierii săi în cursul zilei de miercuri (30 octombrie) și că, dacă va fi pregătit 100% din punct de vedere fizic, va putea juca în partida cu Gloria Buzău de la sfârșitul acestei săptămâni.
”La Louis Munteanu e clar, era accidentat, șchiopăta. A trecut (n.r. conflictul dintre Petrescu și Munteanu de la Ploiești), suntem ok, se antrenează normal de mâine (n.r. miercuri, 30 octombrie), vedem ce va fi la Buzău”, a spus Petrescu, la finalul partidei cu FC Argeș.
Meciul dintre Gloria Buzău și CFR Cluj, din ultima etapă a turului din SuperLiga, este programat pe 1 noiembrie (vineri), de la 21:00, în direct pe Digi Sport 1. De asemenea, abonații Digi România vor putea urmări partida pe aplicația Digi Sport și pe site-ul digisport.ro.
- 1,8 milioane de euro este cota de piață a lui Munteanu, potrivit Transfermarkt
În 11 meciuri jucate pentru CFR în toate competițiile, Louis Munteanu a marcat cinci goluri și a furnizat o pasă decisivă.
VIDEO Rezumat FC Argeș – CFR Cluj, scor 2-2
Etichete: dan petrescu , gloria buzau , louis munteanu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din
