Ce Spune Alexandru Ciucu, După Dezvăluirile Fostei Soții. Alina Sorescu Susține Că își Plăteau Separat Mâncarea: „Aveam Două Frigidere”
După aproape trei ani de procese și dispute privind custodia fiicelor lor, Alina Sorescu a decis să vorbească deschis despre calvarul pe care l-a trăit în cei 12 ani de relație alături de Alexandru Ciucu. Dezvăluirile artistei au fost cutremurătoare, aceasta acuzându-și fostul partener de umilințe repetate și lipsă de implicare în familie.
După aceste acuzații dure, Alexandru Ciucu nu a rămas fără reacție. Designerul vestimentar a dezmințit afirmațiile fostei sale soții, susținând că declarațiile acesteia sunt exagerate și menite doar să atragă atenția.
„Nu înțeleg de ce trebuie să sufere copiii pentru greșelile noastre… Toată expunerea asta le face deja rău. Și le va face și în viitor. Dar probabil că se urmăresc niște interese meschine. Interese în fața cărora viitorul unor copii este mai puțin important.
Nu voi ceda presiunii de a răspunde cu aceeași monedă manipulărilor, defăimărilor și hărțuirii mediatice la care sunt supus. Se spun despre mine minciuni strigătoare la cer. Se spun invenții absurde, cu o detașare care lasă multe semne de întrebare.
:contrast(8):quality(75)/https://www.libertatea.ro/wp-content/uploads/feed/images/192_c6040c4787ebe8fc5b719615e53fa897.jpg)
Recomandări
Senatul schimbă a treia oară accesul angajaților. Salariații vor fi puși să ocolească Parlamentul, o nouă firmă va livra un sistem mai scump – EXCLUSIV
Cred că situațiile astea nu se rezolvă în media. Noi nu am făcut o familie nici cu presa și nici cu oamenii care ne urmăresc postările și care cred toate bârfele care apar. Ei nu au cum să vadă adevărul. Nu au fost lângă noi ca să înțeleagă ce s-a întâmplat. Familia noastră înseamnă noi doi și copiii. Noi patru”, a declarat Alexandru Ciucu, pentru FANATIK.
Sumar
„Vom da cu siguranță socoteală în fața copiilor noștri”
Deși a negat acuzațiile, acesta a transmis un mesaj împăciuitor, exprimându-și speranța că el și Alina Sorescu vor reuși să ajungă la un consens de dragul fiicelor lor, Raisa și Carolina.
„Am observat, de altfel, că sunt tot mai mulți oameni care scriu că s-au săturat de această spălare de rufe în public. Au înțeles manipularea la care sunt supuși.
Cred în continuare că viața noastră, chiar și pe căi separate, o va lua în cele din urmă pe un drum luminos care să aibă un singur scop: să le fie bine copiilor noștri. Dacă nu avem noi doi grijă de ele și de viitorul lor, să le protejăm emoțional, nu o va face nimeni altcineva. Dimpotrivă. Vom da cu siguranță socoteală în fața copiilor noștri. Dar nu acum, ci când vor avea puterea de a înțelege cu adevărat ce s-a întâmplat.
:contrast(8):quality(75)/https://www.libertatea.ro/wp-content/uploads/feed/images/192_66b13423be531171e8e07cf139a98a12.jpg)
Recomandări
Strategia lui Vladimir Putin de a slăbi democrațiile occidentale, dezvăluită de fostul consilier al lui Obama pentru Rusia
Uitându-mă în urmă, avem multe lucruri de reproșat unul celuilalt, cum se întâmplă în orice cuplu care se desparte. Cred că a merge mai departe cu un minim de decență, cu atât mai mult cu cât suntem persoane publice, le va ajuta pe fetițele noastre să treacă mai ușor peste această traumă”, a completat Alexandru Ciucu.
„Noi nu aveam banii la comun sau cum se spune. Aveam până și două frigidere diferite”
Cântăreața a povestit că relația lor ajunsese într-un punct critic, în care cei doi nu mai aveau aproape nicio legătură, chiar dacă locuiau sub același acoperiș. Potrivit declarațiilor sale, fiecare avea propriul frigider, iar atmosfera din casă era tensionată. Mai mult, Alina Sorescu a făcut o mărturisire înfricoșătoare: soacra sa se temea ca artista să nu ajungă să aibă aceeași soartă tragică precum Mădălina Manole.
„El nu mă lăsa și nu mă încuraja în cariera mea, dar m-a lăsat să fac școala de muzică pentru copii, pentru că eu de acolo îmi câștigam banii pentru a mă întreține, pentru că eu m-am întreținut singură în timpul căsătoriei cu el. Noi nu aveam banii la comun sau cum se spune. Aveam până și două frigidere diferite. Frigiderul meu, al fetițelor, când au venit părinții să mă ajute cu fetițele și pentru părinții mei, și un frigider al lui. Dacă mergeam la cumpărături, noi ne puneam separatorul între. (…) Mă întrețineam pe mine plus lucruri care țineau de fetițe”, a spus Alina Sorescu la podcastul lui Cătălin Măruță.
Urmărește cel mai nou VIDEO
Unica.ro
Romina Gingașu, soția moștenitorului Ferrari, mesaj dur la adresa lui Elon Musk. Ce i-a transmis românca miliardarului american. „Domnule Musk”
Viva.ro
S-a aflat cum au ales, de fapt, Nicușor Dan și soția lui numele Aheea și Antim pentru copiii lor: „În momentul ăla…”
Libertateapentrufemei.ro
Diana Șucu a spus ce salariu uriaș avea la TVR 2: Soțul meu, când m-a cunoscut, nu m-a luat de pe stradă… Eu, ca vedetă a postului, aveam salariu…”. WOW! Chiar a spus suma
Adevarul.ro
Calitate medicală la jumătate de preț. Tara europeană unde românii se înghesuie să meargă la doctor: „I-a operat pe Clinton, Putin”
Elle.ro
A uitat-o complet pe Babs! Dorian Popa și noua lui parteneră și-au dus relația la următorul nivel. Cum le-a surprins artistul pe iubita și mama lui. FOTO
Unica.ro
Așa tort sigur n-ai mai văzut! Îmbrăcată într-o rochie cu pene și cristale, Bianca Drăgușanu și-a sărbătorit cea de-a 43-a zi de naștere. TORTUL vedetei a atras toată atenția însă! Uite de ce! FOTO
Observatornews.ro
Mașină ruptă în două, azi noapte, pe un bulevard din Constanța. Un tânăr a murit la spital, iar alți trei luptă să trăiască, după un accident înfiorător
HOROSCOP
Horoscop 11 martie 2025. Scorpionii vor avea ocazia să dea un exemplu prețios celor din grupul din care fac parte, profesional sau nu

:contrast(8):quality(75)/https://mediacdn.libertatea.ro/unsafe/870x0/smart/filters:format(webp):contrast(8):quality(75)/https://static4.libertatea.ro/wp-content/uploads/2025/02/alina-sorescu-si-fetele.jpg)